Náhled RSS kanálu

Komponenta zobrazí posledních několik článků ze zadaného RSS kanálu. Zde je ukázka náhledu na RSS kanál idnes.cz.

V kanadském Torontu najel řidič dodávky do lidí. Podle svědků úmyslně

Několik lidí zemřelo a další byli zraněni, když řidič bílé dodávky v Torontu najel do chodců, informují kanadská média. Policie hovoří asi o deseti zraněných, oběti na životech nepotvrdila. Řidič z místa ujel, policisté jej však krátce nato zadrželi. Svědci tvrdí, že auto do chodců najelo úmyslně.

Policisté na letišti zadrželi cizince, podezírají je z napadení číšníka

Policisté na pražském letišti Václava Havla zadrželi skupinu sedmi cizinců, kteří jsou podezřelí z toho, že v sobotu napadli číšníka v centru Prahy. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. V případě odsouzení jim hrozí až deset let vězení.

Buďte spojencem! Jiní jsou na vás závislí, nabádá Česko americký generál

Česká republika má strategickou úlohu v případě přesunů aliančních jednotek spěchajících na pomoc ohroženému spojenci, tvrdí špičkový americký generál Ben Hodges, který velel pozemním silám v Evropě. "Spojenci budou závislí na vás, abyste jim pomohli dostat se na potřebné místo rychle," říká v rozhovoru.

HIV pozitivní mají problém sehnat lékaře. Bojí se, že je nechají zemřít

HIV pozitivní lidé mají problém objednat se především k zubaři, obtížné je pro ně sehnat i chirurga, který by je odoperoval. Ze zákona má každý pacient s akutními zdravotními problémy právo být ošetřen, zkušenosti však hovoří jinak. I proto se někteří diagnostikovaní obávají, že je odkládaná lékařská pomoc může stát život.

Skot naučil hajlovat mopse na povel Sieg Heil, u soudu dostal pokutu

Debatu o svobodě slova vyvolal v Británii případ třicetiletého muže, který naučil hajlovat mopse jménem Buddha. Mark Meechan v pondělí odešel od soudu s pokutou ve výši 800 liber (23 200 korun). Hájil se tím, že chtěl videem jen pozlobit svoji přítelkyni, které zvíře patří.

Skála nad Vltavou u Krumlova hrozí odlomením. Vodáci zřejmě neprojedou

Část Barevné skály u Českého Krumlova hrozí odlomením. Kvůli nebezpečí sesuvu je uzavřena cesta pod masivem a s omezením budou zřejmě muset počítat i vodáci plující po Vltavě. Pokud pojedou z Vyššího Brodu, jejich cesta nejspíš skončí ve Větřní a na řeku se vrátí po zhruba dvou kilometrech v kempu v Novém Spolí v Krumlově.

Cizince viní, že znásilnil dívku před barem. Bylo to dobrovolné, hájí se

Znásilnění dívky poblíž klubu Denoche v Hradci Králové řeší hradecký krajský soud. Obžaloba z něj viní cizince Yosmela Richarda Fernandéze Martyho. Ten si podle spisu na dívku loni v srpnu počkal před klubem okolo čtvrté ráno. Kousek od něj ji pak povalil a škrtil. Navíc jí prý ukradl mobil.

Brutální útok na ochranku, další královské miminko a Rodenův úspěch u soudu

Sledujte Zprávy iDNES.tv, mimo jiné vám ukážeme útok výrostků na ochranku obchodního centra, řekneme, že britská královská rodina má dalšího člena, ukážeme zablokovanou D1, prozradíme, proč slevy na jízdném dostanou senioři a studenti až na podzim a nevynecháme ani soud Karla Rodena s bulvárem. Podívejte se.

Po srážce auta s vlakem na Příbramsku pro řidiče letěl vrtulník

Na železničním přejezdu v Jincích na Příbramsku se odpoledne střetl vlak s osobním autem. Zraněného řidiče přepravil do nemocnice vrtulník. Vlak po střetu vykolejil, cestující vyvázli bez zranění.

Poslední přání kardinála Josefa Berana se splnilo. Byl pohřben v Česku

V katedrále svatého Víta na Pražském hradě se odehrála mimořádná událost. Rakev s ostatky kardinála Josefa Berana byla uložena do nově zřízeného sarkofágu. Někdejší pražský arcibiskup, který strávil velkou část života jako vězeň nacismu a komunismu, zemřel v exilu. Být pohřben v Česku bylo jeho posledním přáním.