Náhled RSS kanálu

Komponenta zobrazí posledních několik článků ze zadaného RSS kanálu. Zde je ukázka náhledu na RSS kanál idnes.cz.

Neúspěšný kandidát na prezidenta Slovenska Harabin dal stížnost na volby

Neúspěšný kandidát na slovenského prezidenta, soudce nejvyššího soudu Štefan Harabin, se rozhodl podat ústavní stížnost na dosavadní volby hlavy státu, neboť podle něj neproběhly zákonným způsobem. Už během kampaně poukazoval na možnou volební korupci. Dosud ovšem nebylo nic takového potvrzeno.

Občanství je vážná věc, kritizoval Salvini odměnu pro odvážného chlapce

Italský ministr vnitra Matteo Salvini zaujal odmítavý postoj k odměňování migrantů občanstvím za projev chrabrosti, a čelí za to kritice hlavně od levicových stran. Veřejnou diskusi na toto téma vyvolali dva chlapci, kteří přivolali pomoc z uneseného autobusu s 51 dětmi. Ten minulý týden u Milána zapálil muž původem ze Senegalu.

Spojené státy uznaly svrchovanost Izraele nad Golanskými výšinami

Americký prezident Donald Trump na úvod setkání s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem podepsal v pondělí v Bílém domě dekret, kterým Spojené státy uznávají svrchovanost Izraele nad Golanskými výšinami. Podle syrské státní agentury SANA Damašek označil americký krok za „bezostyšný útok na svrchovanost a územní celistvost Sýrie“.

K nočnímu požáru bývalé fary na Lounsku vyjelo osm hasičských jednotek

Hasiči museli v noci na dnešek likvidovat požár bývalé fary v Buškovicích na Lounsku. Objekt dnes slouží výchovnému ústavu pro chlapce. Událost se obešla bez zranění.

Raketa v Izraeli zasáhla obytný dům, exploze zranila sedm lidí

Sedm lidí, včetně dvou dětí, bylo ráno zraněno po výbuchu rakety v obci nedaleko izraelského Tel Avivu. Střela byla podle izraelských úřadů vypálená z palestinského Pásma Gazy. Izraelská armáda poté oznámila, že začala provádět údery na cíle radikálního palestinského hnutí Hamás.

Senátní delegace procestovaly 3 miliony, na Tchaj-wanu zkoumali e-zdravotnictví

Tchaj-wan, Spojené státy, Izrael, Alžírsko nebo Egypt. I tyto státy loni navštívily delegace senátních výborů. Kam zamíří letos, ještě nevědí. Pro letošní rok zatím ještě senátní organizační výbor, jak zjistila MF DNES, nedostal žádné návrhy.

Senzibil chce telepaticky zastavit brexit. Mysleme na Mayovou, vyzývá masy

Britskou premiérku Theresu Mayovou může vždy kolem jedenácté hodiny zaplavit zvláštní pocit přicházející energie. Přesně v tu dobu totiž na ni chce silně myslet izraelsko-britský senzibil Uri Geller, který věří, že ji pomocí telepatie přiměje zastavit brexit. A Brity, kteří chtějí zůstat v Evropské unii, zve, aby se k němu přidali.

Hasiči se nemohli dostat k hořícímu speciálu, pořadatel akci nenahlásil

Krajští hasiči vyšetřují požár, který v neděli zcela zničil speciální auto při exhibici dakarských veteránů na autodromu v Sosnové. Podle mluvčího krajských hasičů pořadatelé akci s několika tisíci diváky nenahlásili. Na hasičském záchranném sboru ani v obci.

Pokud dítě po očkování zemře, mohli by mít rodiče nárok na odškodnění

Stát možná bude finančně odškodňovat rodiče a další blízké dětí, které zemřou nebo budou zvlášť závažně poškozeny kvůli povinnému očkování. Návrh zákona schválil kabinet, informoval na twitteru úřad vlády. Jedná se o jednotky případů ročně, uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Praha se domluvila se Zdenou Mašínovou mladší na exhumaci její matky

Praha se domluvila se Zdenou Mašínovou mladší na vyzvednutí ostatků její matky na Ďáblickém hřbitově. Nyní město začne dohledávat nutné dokumenty. Kdy se exhumace uskuteční zatím není jasné.