Náhled RSS kanálu

Komponenta zobrazí posledních několik článků ze zadaného RSS kanálu. Zde je ukázka náhledu na RSS kanál idnes.cz.

Hotel, pivovar i luxusní byty. Kam církev investuje peníze z restitucí

Arcibiskupství pražské zrekonstruovalo barokní zámek v Dolní Břežanech a otevírá v něm hotel. Královéhradecké biskupství vstoupilo mezi developery a biskupství v Litoměřicích otevřelo minipivovar s restaurací. To jsou jen některé z příkladů podnikání církve, která chce výnosy z něho financovat svou činnost.

Jednání o jaderném odzbrojení KLDR musí skončit do ledna 2021, řekl Pompeo

Jednání Spojených států se Severní Koreou, jehož cílem je skoncovat s jaderným programem Pchjongjangu, se uzavře do ledna 2021, prohlásil americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Se svým severokorejským protějškem se chce příští týden setkat v New Yorku na okraj schůze Valného shromáždění OSN.

Rusko podle Putina neoslabí tempo vývoje nových zbraní, země ale má potíže

Rusko bude dál vyvíjet nové zbraně, které zařadí do výzbroje v příštích desetiletích, oznámil prezident Vladimir Putin. Státní program modernizace zbrojního arzenálu by měl podle něj vyvrcholit v roce 2027. Podle západních, ale i některých ruských odborníků má ale Kreml s modernizací větší problémy, než sám přizná.

Nebyl to ani přestupek, uzavřela radnice střet aktivistky s policistou

Aktivistka Kateřina Krejčová se při střetu s policistou na demonstraci v Praze v roce 2015 podle radnice Prahy 1 nedopustila ani přestupku. Ženě dříve kvůli incidentu uložil Obvodní soud pro Prahu 1 dvakrát podmíněný trest za násilí proti úřední osobě, oba rozsudky ale pražský městský soud zrušil.

Novinář zemřel po pádu z výšky při zátahu na aktivisty v lese v Německu

Při zásahu policie proti ekologickým aktivistům, kteří se snaží zabránit vykácení Hambašského lesa na západě Německa, zahynul novinář. Muž se zřítil z visuté lávky zavěšené v korunách stromů a těžkým zraněním později podlehl. Úřady do odvolání pozastavily vyklízení lesa. Není podle nich správné teď pokračovat.

Zeman zahájil návštěvu Německa, setkal se s exeurokomisařem Verheugenem

Český prezident Miloš Zeman ve středu schůzkou s bývalým eurokomisařem Günterem Verheugenem zahájil třídenní oficiální návštěvu Německa. Ta vyvrcholí v pátek, kdy bude český nejvyšší představitel jednat se spolkovým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem a s kancléřkou Angelou Merkelovou.

Chci vědět, proč by se měl počet vojáků ve Frontexu zvyšovat, řekl Babiš

Evropská unie musí jasně definovat, na co budou vyčleněny nové síly pohraniční agentury Frontex. Uvedl to ve středu před zahájením neformálního summitu EU v Salcburku český premiér Andrej Babiš. Samotné navýšení počtu příslušníků Frontexu, které kritizoval v pondělí, premiér neodmítá, chce o něm však debatovat.

V hale na skládce u Litvínova stále hoří. Hasiči se obávají zřícení střechy

Mohutný požár, který vypukl ve středu kolem 13. hodiny v hale na skládce u Litvínova, stále zuří. Hasiči se obávají toho, že se propadne její strop. Střechu navíc zatěžují fotovoltaické panely. Požárníci nemohou proto dovnitř a stavbu hasí jen zvenku. Předběžná škoda se odhaduje na 100 milionů korun.

Francie rozjela projekt pro nezaměstnané, vědce či inženýry láká do Česka

Zatímco v České republice je nezaměstnanost extrémně nízká a mnohé firmy mají problém najít vhodné pracovníky, ve Francii je situace opačná – bez práce je přes dva a půl milionu lidí. Někteří z nich ji nyní mohou získat právě v Česku. Zdejší francouzská ambasáda do Prahy láká pracovníky call centra, vědce či experty z průmyslu.

Návrh, aby vláda přijala dětské sirotky z uprchlických táborů, neprošel

Poslanci po více než pěti hodinách sporů o to, zda má česká vláda přijmout 50 syrských sirotků z uprchlických táborů, nepřijala usnesení, které by k tomu vládu vyzvalo. Pro návrh poslankyně Heleny Langšádlové z TOP 09 bylo jen 31 poslanců. Neprošel ani návrh Piráta Františka Kopřivy, aby Sněmovna odsoudila mediální výroky premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše k tomuto tématu.