Náhled RSS kanálu

Komponenta zobrazí posledních několik článků ze zadaného RSS kanálu. Zde je ukázka náhledu na RSS kanál idnes.cz.

Plesnivé kanady a nulový výcvik. Povolaný Rus líčí chaos mobilizace

Mobilizaci v Rusku provází nejen deziluze obyvatelstva z války na Ukrajině a úprk mladých mužů za hranice, ale i chaos v armádě. Potvrzuje to svědectví rekruta z Kaliningradu, které publikoval nezávislý zpravodajský portál Mediazona.

Pokud se mě chcete zbavit, doporučte mě na Hrad, vzkázal Babiš vládě

Bývalý premiér Andrej Babiš oznámil, že v politice bude tak dlouho, dokud na něj budou útočit jeho oponenti. Podle něj se ho vládní pětikoalice zbaví jen tak, že doporučí svým voličům, aby ho zvolili prezidentem. Zažertoval tak ve svém pořadu Čau lidi. Koalice Spolu se k prezidentským volbám vyjádří v úterý.

Pirátka odsoudila stoupenkyni „ponižování“ v Senátu. Urazili se lidovci

Do horní komory parlamentu se podle pirátské senátorky Adély Šípové dostaly především ženy, které ponižují jiné ženy. Politička tak komentovala na Twitteru výsledek nedělních voleb. Výtku vztáhli na sebe lidovci. Jejich předseda Marián Jurečka i jeho předchůdce Marek Výborný se proti tomu ohradili.

Za dva roky bychom rádi spustili digitální maturity, má jasno nový šéf Cermatu

Kromě stabilizace firmy a dodání jí klidu po divokém půlroce, je jeho hlavním úkolem digitalizace maturitních a přijímacích zkoušek. Bývalý policejní IT specialista Miroslav Krejčí bere funkci ředitele Cermatu jako výzvu, a přestože je teprve na samotném začátku nové životní etapy, má už velké plány, jak organizaci a skrze ni i české školství posunout kupředu.

Předpřipravená obranná linie. Ruské eufemizmy připomínají pád třetí říše

Generálporučík a mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov v pondělí oznámil, že se podařilo tankovým jednotkám Ozbrojených sil Ukrajiny probojovat hluboko do obrany sil Ruské federace ve dvou oblastech. Konašenkov však ujistil, že ruské jednotky obsadily předpřipravenou obrannou linii a nadále způsobují masivní škody.

STALO SE DNES: Ukrajinci postupují k Chersonu. Hladík je ministr životního prostředí

Ukrajinci se probíjejí k Chersonu. Rusové mohou uváznout za Dněprem. Albert končí s plýtváním jídlem. Testuje první bezodpadovou prodejnu. Poprvé šli na vysokou školu. Oběťmi nehody v Bratislavě jsou hlavně studenti. Na Ukrajinu zamíří tank Tomáš. Češi se na něj složili ani ne za měsíc. Hubáčková ve vládě končí, životní prostředí by měl vést Hladík.

Česko povede MAAE. Ta mluví do situace v Záporožské jaderné elektrárně

Česko bude předsedat Radě guvernérů Mezinárodní agentury pro atomovou energii. Ta dohlíží a stanovuje pravidla pro mírové využívaní jádra. Letos sehrála roli například na Ukrajině. Dle ministra zahraničí Jana Lipavského jde o úspěch české diplomacie.

Hubáčková, kterou kritizoval Zeman, končí. Životní prostředí má vést Hladík

Ve vládě končí ministryně životního prostředí Anna Hubáčková. „Čeká mě operační zákrok, jehož léčení potrvá čtyři až šest měsíců,“ řekla. Její odchod je po konci exministra Petra Gazdíka druhou změnou ve vládě Petra Fialy. Nahradit ji má místopředseda KDU-ČSL Petr Hladík. Po jednání celostátního výboru lidovců to oznámil předseda Marian Jurečka.

Otrava alkoholem, cirhóza, sebevražda. Mobilizovaní nestíhají jet na frontu

Ruská mobilizace naráží na nezměrné potíže. Vedle chybějícího vybavení, výcviku i vůbec místa, kde se tisíce lidí mají během náboru ubytovat, se přidávají další potíže. To, že se povolávaní muži před nástupem mimo jiné také zoufale opíjejí, je rovněž známo. Nastávají nicméně už i případy, kdy nejen kvůli alkoholu předčasně umírají.

Za protesty v Íránu jsou sionisté a Amerika, prohlásil ajatolláh Chameneí

Íránem už dva týdny otřásají protesty kvůli úmrtí mladé Íránky v policejní vazbě. Podle íránského duchovního vůdce Alího Chameneího jsou ovšem demonstrace naplánované a organizují je Američané spolu se sionisty, tedy Izraelci. Česko spolu s dalšími zeměmi připravuje kvůli brutálnímu potlačení protestů sankce vůči Íránu.