Náhled RSS kanálu

Komponenta zobrazí posledních několik článků ze zadaného RSS kanálu. Zde je ukázka náhledu na RSS kanál idnes.cz.

V pátek bude tropických 30 stupňů, o víkendu se ale znovu rázně ochladí

V pátek vystoupá rtuť teploměru až na tropických 30 stupňů,o víkendu však do Česka přijde studená fronta, která sebou přinese oblačnost a přeháňky.Teplota v sobotu, v neděli a na začátku příštího týdne nepřekoná hranici 23 stupňů.

Neznámí vandalové zapálili rozporuplnou sochu Trumpové ve Slovinsku

Neznámí vandalové zapálili dřevěnou sochu první dámy Spojených států Melanie Trumpové nedaleko slovinské Sevnice. Žhářství oznámil americký konceptuální umělec Brad Downey, který si dílo, které dostalo od kritiků přezdívku strašák do zelí, objednal u tamního řemeslníka.

Most začne vyhánět potížisty, po dohodě s majiteli bytů jim zruší nájmy

Město Most se rozhodlo po dohodě s majiteli bytů ukončovat smlouvy problémovým nájemcům. Pomoci k tomu má Memorandum o spolupráci s pronajímateli bytů, které město plánuje během prázdnin uvést do praxe. Radnice tím chce změnit zhoršující se situaci v sociálně vyloučených lokalitách.

Zákaz vycházení v Srbsku nebude, zrušili ho po masivních protestech

Zákaz vycházení v souvislosti s koronavirovou epidemií v Srbsku a nejvíc zasaženým Bělehradem o víkendu vyhlášen nebude. Prezident Alexandar Vučič změnu svého rozhodnutí oznámil po násilných protestech v úterý a ve středu, kdy se demonstranti střetli s policií.

Texas po pauze obnovil popravy, smrtící injekci dostal vrah seniora

Americký stát Texas obnovil popravy, které kvůli pandemii koronaviru pozastavil před pěti měsíci. Prvním popraveným po pauze byl pětačtyřicetiletý Billy Wardlow, který v roce 1993 zabil seniora.

Poslanci budou jednat o koronaviru, Karvinsku i plánu na obnovu Evropy

Ministři budou poslance na mimořádné schůzi Sněmovny informovat, jak je Česko připraveno na případnou druhou vlnu šíření koronaviru. Poslanci budou jednat o aktuálním výskytu nemoci covid-19 v lokálních ohniscích, zejména v Moravskoslezském kraji.

Téměř čtvrt století po ničivé povodni Troubky finišují výkup půdy pro hráze

Val dlouhý asi sedm set metrů a vysoký metr a půl, který zastaví jen dvacetiletou vodu. To je to jediné, co 23 let od nejničivějších povodní na Moravě chrání jejich symbol, obec Troubky. Pohroma, která vesnici z Přerovsku z poloviny srovnala se zemí, přitom byla vodou tisíciletou. Nyní zde konečně finišují vlekoucí se výkupy pozemků pod chystanými hrázemi.

Zemi znovu nevypneme. Ať lidé utrácí doma a kupují české zboží, říká Babiš

Jsem rád, že jsme Slovincům vysvětlili, že situace u nás není vážná, říká premiér Andrej Babiš. Na Karvinsku nedochází k žádné druhé vlně, to jen někteří teď dělají politiku a každý je epidemiolog, komentuje dění v nejpostiženějším regionu.

Přemnožení hraboši, kteří loni zničili úrodu obilí, naráz zmizeli z polí

Ještě před několika měsíci ovládali suverénní hraboši pole napříč Českem, ale teď je jejich dominance u konce. Podle posledních údajů Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského se jejich počty v červnu dostaly pod hranici škodlivosti. „V současnosti pokračuje pokles početnosti hraboše ve všech krajích,“ píše ústav ve své nejnovější zprávě.

Pět let od reformy ukrajinské policie. Rekruti ji opouštějí, korupce zůstala

Před pěti lety v centru Kyjeva se vší pompou skládali přísahu noví rekruti městské policie. Slavnostní ceremoniál se měl stát milníkem a symbolickým startem reformy ukrajinských policejních sborů. Jenže od té doby se víceméně nic nezměnilo.